Zabezpieczenia i blokady "Bear-Lock"

Bear Lock - Blokady skrzyni biegów

Blokady dźwigni zmiany biegów Niedźwiedź-Lock to zabezpieczenia o wysokiej skuteczności antykradzieżowej, estetyczne i wygodne w użyciu . Posiadają atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji w Warszawie. Ich produkcja odbywa się zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001. Są to produkty o najwyższej jakości, nagrodzone wieloma medalami i wyróżnieniami.
Firma Niedźwiedź-Lock oferuje dwie grupy zabezpieczeń:

Pierwsza z nich to tradycyjna blokada bolcowa, prekursor mechanicznych zabezpieczeń drążka zmiany biegów montowanych wewnątrz konsoli. Szybko stała się ona najpopularniejszym mechanicznym zabezpieczeniem w kraju i poza jego granicami. Obecnie w ofercie znajduje się ponad 1000 blokad bolcowych.

Drugą grupą zabezpieczeń są nowoczesne i estetyczne blokady ryglowe, których jest już w naszej ofercie około 700. W tym nowatorskim rozwiązaniu element blokujący został wyposażony w zamek i stał się jedną częścią z blokadą, co do minimum ograniczyło ilość ruchów niezbędnych do zabezpieczenia samochodu. Taka konstrukcja sprawia, że nasze blokady są wygodne w obsłudze i bardzo ergonomiczne.

"Niedźwiadek" wciąż jest modyfikowany i ulepszany, konsekwentnie dorównując kroku nowym rozwiązaniom technologicznym stosowanym przez producentów samochodowych. Blokady są adaptowane do każdego nowego pojazdu pojawiającego się na rynku.
Zapraszamy do zapoznania się z typami blokad w kolejnych zakładkach.

Rodzaje blokad

Blokada typu K

to najnowsza i zarazem najbardziej zaawansowana technologicznie blokada produkowana przez firmę Niedźwiedź-Lock. W ofercie znajduje się prawie 1000 blokad typu K. Oferta jest wciąż poszerzana o nowe konstrukcje, dopasowane do pojawiających się nowych modeli samochodów.

To produkt o bardzo wysokiej jakości, potwierdzonej licznymi certyfikatami i patentami, w tym monachijskim TUV-em. Blokada typu K zyskała uznanie wszystkich czołowych importerów i producentów samochodów.

Sposób mocowania blokady zależy głownie od kształtu tunelu, konstrukcji skrzyni biegów oraz mechanizmu zmiany biegów. Do mocowania blokady z reguły wykorzystywane są istniejące w samochodzie śruby i otwory technologiczne. Blokada jest mocowana śrubami zrywalnymi lub nakrętkami zrywalnymi. Taki sposób uniemożliwia demontaż blokady bez długotrwałej ingerencji w układ.

Dodatkowo do zabezpieczenia trzpienia ryglującego i strefy blokowania stosuje się kształtowe stalowe osłony, łączone trwale z elementami blokady i/lub mocowane do otworów albo śrub występujących w otoczeniu strefy blokowania.

W zależności od modelu samochodu i zastosowanych w nim rozwiązań, zamek blokady może być usytuowany w konsoli środkowej od strony pasażera, od strony kierowcy lub w jej górnej części.

Blokada typu R

Zmieniające się trendy w motoryzacji, a także dążenie do ciągłego udoskonalania swoich produktów zaowocowało powstaniem nowatorskiego projektu firmy Niedźwiedź-Lock - blokad bezbolcowych.
Blokada typu „R” to pierwsza, w której zastosowano ten innowacyjny system.

W jej konstrukcji zastosowano kształtną rurę, która łączy zamek blokady z trzpieniem blokującym układ. W jej wnętrzu znajduje się wzmocniony mechanizm odpowiadający za pracę trzpienia. Całość zbudowana została z trwałych materiałów, wzmocnionych w wyniku poddania ich specjalistycznym procesom technologicznym.

W celu zablokowania układu wystarczy przekręcić i wcisnąć zamek, przy czym do czynności tej nie jest wymagany klucz. Niezbędny jest on natomiast przy odbezpieczaniu układu.

Nowoczesne rozwiązania i technologie zostały docenione i zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia, a blokada ta zdobyła ogromną popularności i grono zadowolonych użytkowników.

Blokada typu W

To konstrukcja, w której trzpień blokujący jest połączony bezpośrednio z zamkiem blokady. Dzięki takiemu rozwiązaniu oba elementy stanowią zwartą całość i są „sercem” blokady.

Sposób działania jest bardzo prosty i skuteczny. Wystarczy przekręcić zamek w prawo do momentu wyczucia oporu i wcisnąć. W wyniku zastosowania nowoczesnego, zatrzaskowego zamka operacja ta nie wymaga użycia klucza. Ten potrzebny jest jedynie do odbezpieczenia układu biegowego.

Zastosowane procesy technologiczne produkcji oraz odpowiednio przemyślana konstrukcja zapewniają niezawodność oraz skuteczność działania produktu. Szczególne znaczenie mają kształtowane obudowy osłonowe blokady oraz sama obudowa zamka. Uniemożliwiają one dostęp do zamka blokady z bolcem blokującym.
Montaż blokady odbywa się na istniejących otworach technologicznych, przy użyciu specjalnych śrub i nakrętek zrywalnych.

Jak w każdej konstrukcji firmy Niedźwiedź-Lock w produkcie zastosowano innowacyjne rozwiązania, które zrewolucjonizowały rynek zabezpieczeń mechanicznych. Potwierdza to pozycję firmy i innowacyjność marki.

Blokada typu Z

To masywna konstrukcja, w której zamiast bolca blokującego występuje tzw. hak zatrzaskowy, przysłaniający całkowicie układ zmiany biegów.

Podobnie jak w przypadku poprzednich produktów, w czasie projektowania nowej blokady, naczelną zasadą przyświecającą firmie Niedźwiedź-Lock, była dbałość o jak najlepsze dopasowanie produktu, do wymagań rynku samochodowego. Jego dynamika wpłynęła pozytywnie na rozwój nowatorskich rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym.

Zastąpienie trzpienia blokującego przez zasuwowy hak było rewolucyjnym posunięciem i całkowitym zaskoczeniem dla potencjalnych złodziei, a blokada trwale zapisała się w pamięci użytkowników jako solidne i niezawodne zabezpieczenie.

Blokada bolcowa

Blokada bolcowa to prekursor wszystkich blokad - od niej wszystko się zaczęło. Większość blokad bolcowych to blokady ramkowe. Ich montaż odbywa się tak jak w pozostałych typach - pod istniejące śruby lub otwory technologiczne pojazdu, co do minimum ogranicza ingerencję w fabryczną konstrukcję samochodu. "Niedźwiadek" skutecznie zabezpiecza samochody zarówno z linkowym jak i rurowym układem dźwigni zmiany biegów.